Dane kontaktowe
Liliana Niewiadomska,
Renata Stosio S.C.
ul. Żytnia 32
01-191 Warszawa
 
Telefon: (22) 632-10-59

tel/fax (22) 631-03-57

oferta@okopowaflagi.pl

 

Godziny otwarcia: Pon.-Pt. 9:00-17:00 Sob. 9:00-13:00

 

Różne rodzaje masztów flagowych

Może się wydawać, że maszty flagowe są do siebie do złudzenia podobne i różnią się jedynie wysokością. Nic bardziej mylnego. W tej kategorii produktów istnieje przynajmniej kilka podtypów.

Kompozytowe i aluminiowe maszty flagowe

Jednym z podstawowych kryteriów jest materiał, z którego wykonuje. Przeważnie flagi reklamowe i flagi państwowe umieszcza się na masztach aluminiowych i kompozytowych. Wariant z aluminium wyróżnia się wysoką uniwersalnością. Po to rozwiązanie warto sięgnąć w sytuacji, gdy maszt będzie transportowany. Konstrukcję można bowiem przewozić w kawałkach, a następnie zmontować całość na miejscu.

Dużą popularnością cieszą się też maszty wyprodukowane z włókna szklanego, czyli z kompozytu. W przeciwieństwie do wcześniejszej opcji, mamy tu do czynienia z jednoelementową konstrukcją. Jeśli zależy nam, żeby flaga Polski, flaga Unii Europejskiej lub flaga reklamowa była zamocowana na maszcie, który jest szczególnie odporny na uszkodzenia, opcja kompozytowa będzie doskonałym wyborem.

Z jakimi innymi masztami reklamowymi możemy się spotkać?

Do mocowania flagi reklamowej lub państwowej z powodzeniem wykorzystuje się też np.

1. Maszty z korbą

Konstrukcja wyposażona jest w specjalny mechanizm korbowy, który odpowiada za prowadzenie linki.

2. Maszty banerowe

W masztach flagowych typu baner nie używa się linki, co oznacza, że flaga jest zamocowana do masztu "na stałe". Z tego rozwiązania korzysta się tylko w sytuacjach, gdy nie ma konieczności regularnej zmiany flagi państwowej i reklamowej (ewentualna zmiana wymagałaby położenia masztu na ziemię, co nie zawsze jest możliwe).

3. Maszty z windtrackerem

Bywa, że flagi pod wpływem wiatru, owijają się wokół masztu. Aby temu zapobiec, wykorzystuje się windtracker. Ta niezwykle prosta, ale funkcjonalna konstrukcja zapewnia materiałowi odpowiednie usztywnienie, dzięki czemu flaga prezentuje się estetycznie niezależnie od kierunku i siły wiatru (w tym również w bezwietrzne dni).