Dane kontaktowe
Liliana Niewiadomska,
Renata Stosio S.C.
ul. Żytnia 32
01-191 Warszawa
 
Telefon: (22) 632-10-59

tel/fax (22) 631-03-57

oferta@okopowaflagi.pl

 

Godziny otwarcia: Pon.-Pt. 9:00-17:00 Sob. 9:00-13:00

 

Rozmiary flag i różne sposoby ich mocowania

Symbole narodowe powinny być prezentowane w estetyczny i godny sposób. To znaczne ułatwienie, jeśli w jednym miejscu można wyposażyć się nie tylko we flagi państwowe i Unii Europejskiej, ale też w różne akcesoria, służące do ich solidnego zamocowania.

Jak zamocować flagę Polski i flagi innych państwa świata?

Aby skutecznie zadbać o zamocowanie flagi, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Czy flaga Polski z godłem będzie często zmieniana? Czy zależy nam na tym, żeby flagi państw Unii Europejskiej prezentowały się nienagannie niezależnie od pogody? Czy flaga ma być dodatkowo ustabilizowana? Warto odpowiedzieć sobie na te pytania, bo dopiero wtedy możliwy będzie wybór odpowiedniego masztu.

Flagi polskie z godłem i flagi UE z powodzeniem można montować również na drzewcach. Większość współczesnych flag została wykonana w taki sposób, żeby bez problemu dało się je zastosować na różnych rodzajach masztów i drzewców. Podczas wyboru produktu należy dokładnie zapoznać się z wymiarami rozwiązania.

Rozmiary flag a sposoby mocowania

Najpopularniejsze rozmiary flag państwowych i flag Unii Europejskiej to 50x30 cm, 100x60 cm, 120x75 cm, 150x90 cm, 200x120 cm, 220x110 cm oraz 240x150 cm. Przeważnie za ich mocowanie odpowiadają:

1. Specjalne tunele na drzewce

Przed zakupem flagi i drzewca, trzeba upewnić się, czy produkty będą do siebie pasowały. W opisach flag należy więc poszukiwać informacji o wymiarach tunelu na patyczek. Najczęściej można spotkać się z tunelami o wymiarach od 1,2-1,8 cm do 2,2-2.5 cm.

2. Karabińczyki

Takie elementy przeważnie wykonuje się z metalu lub z PCV. Karabińczyki umieszcza się w specjalnie zaprojektowanych oczkach.

Wybór danego wariantu mocowania uzależniony jest przeważnie od indywidualnych preferencji. Nie da się na tym polu wyróżnić lepszego i gorszego wariantu. Obie opcje, jeśli są dobrze dobrane do rozmiaru flagi i drzewca/masztu gwarantują pewne i solidne mocowanie.