Dane kontaktowe
Liliana Niewiadomska,
Renata Stosio S.C.
ul. Żytnia 32
01-191 Warszawa
 
Telefon: (22) 632-10-59

tel/fax (22) 631-03-57

oferta@okopowaflagi.pl

 

Godziny otwarcia: Pon.-Pt. 9:00-17:00 Sob. 9:00-13:00

 

Księga Kondolencyjna

Księga kondolencyjna - zatrzymane wspomnienia

Śmierć bliskiej osoby jest wydarzeniem niezwykle smutnym i traumatycznym, jednakże żegnając swoich bliskich wiele osób pragnie móc upamiętnić te chwile w sposób niezwykły i godny. Taką możliwość daje księga kondolencyjna, w której szczere wyrazy współczucia w pisemnej formie mogą umieścić wszyscy obecni na pogrzebie, czy też przy okazji wystawienia zwłok.


Nie tylko dla sławnych osób

Księgi kondolencyjne kojarzą się zwykle z pogrzebami znanych postaci, na przykład ze świata polityki czy mediów oraz innych zasłużonych wielkich ludzi. To prawda, że zwykle w czasie wystawienia zwłok lub samego pożegnania sław, osoby, nawet zupełnie nieznajome, które chcą chociażby wyrazić swój żal, mogą dokonać wpisu w takiej księdze. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by taki produkt wykorzystać na bardziej kameralnym pogrzebie bliskiej osoby. To doskonały sposób na to, by zatrzymać te smutne i bolesne, ale także ulotne chwile, które mimo wszystko chce się zapamiętać i móc wrócić po jakimś czasie do wspomnień o zmarłym oraz wyrazów współczucia umieszczonych w księdze przez bliższych i dalszych krewnych oraz przyjaciół. Czym jednak jest księga kondolencyjna?

 

 

Pamiątka i forma wsparcia

Księgi kondolencyjne to pięknie oprawione, zazwyczaj w skórę czy materiał skóropodobny książki lub zeszyty, na których okładce wytłacza się złote lub srebrne litery. Początkowa część księgi zawiera zdjęcie zmarłego oraz kilka słów upamiętniających go. Pozostałe karty stanowią przestrzeń, gdzie gości obecni na pogrzebie bądź wystawieniu zwłok mogą złożyć swoje kondolencje bliskim zmarłego. Jest to nie tylko pamiątka, ale także ważna forma psychologicznego wsparcia okazanego dla osób ciepiących po stracie kogoś bliskiego. Dzień pogrzebu to zazwyczaj na tyle traumatyczna chwila, że rodzina osoby zmarłej nie jest w stanie sobie przypomnieć wyrazów współczucia niesionych przez innych. Emocje są tak silne, że trudno jest odebrać kondolencje. Poprzez zapis w księdze kondolencyjnej tworzy się możliwość zapoznania się z tymi ciepłymi i pełnymi żalu słowami pociechy w późniejszym dogodnym czasie.

 

Zamówienie księgi kondolencyjnej

Księgę kondolencyjną warto zamówić w firmie, która profesjonalnie i sprawnie zajmie się jej przygotowaniem. Od momentu śmierci i rozpoczęcia załatwiania spraw formalnych związanych z pogrzebem, do samego dnia pożegnania mija przecież jedynie kilka dni. W tym czasie musi powstać elegancka i spersonalizowana księga kondolencyjna, która będzie licowała z powagą wydarzenia. Dlatego jej stworzenie należy zlecić przedsiębiorstwu, które posiada niezbędną renomę w tym względzie. Dzięki temu na księdze zostanie w kilka godzin wytłoczony stosowny napis, a także zostanie przygotowany wstęp ze zdjęciem zmarłego.

Księga będzie mogła być odebrana osobiście lub dostarczona na adres domowy zamawiającego. Warto jak najszybciej dać możliwość pogrążonym w żałobie dokonywania wpisów kondolencyjnych. Wobec tego księga powinna znajdować się w domu pogrzebowym począwszy od momentu wystawienia zwłok, aż po czas bezpośrednio po pogrzebie.

 

W naszej ofercie polecamy także: