Dane kontaktowe
Liliana Niewiadomska,
Renata Stosio S.C.
ul. Żytnia 32
01-191 Warszawa
 
Telefon: (22) 632-10-59

tel/fax (22) 631-03-57

oferta@okopowaflagi.pl

 

Godziny otwarcia: Pon.-Pt. 9:00-17:00 Sob. 9:00-13:00

 

Jak traktować flagę

 
W związku pytaniami o trwałość flag pozwoliłem sobie napisać parę słów na ten temat.
 
Flagi robimy z dzianiny poliestrowej, materiał ten wymyślono specjalnie po to, aby z niego produkować flagi gdyż dobrze znosi deszcz, a kolory na nim nie blakną tak szybko i nie spływają. Nie jest on jednak niezniszczalny, jak każdy materiał ma on swoją wytrzymałość. Największe obciążenia występują na końcach flag, ponieważ tam flaga najbardziej „łopocze”. Przyjmuje się, że pozostawienie flag na masztach przy prędkości wiatru powyżej 50 km/h jest ryzykowne. Największym problemem jest zanieczyszczenie. Po pierwsze brudna flaga źle wygląda, po drugie brud dodatkowo obciąża włókna i tym łatwiej się ona drze. Pochodne spalin, kwaśne deszcze i promienie UV powodują, że nawet flagi, o które staramy się dbać z czasem stają się coraz słabsze. Niestety jest to produkt zużywalny i jego trwałość zależy przede wszystkim od tego jak duży ruch uliczny jest w pobliżu i jak silne wiatry występują na danym obszarze.
 
Od nas mogą Państwo oczekiwać najwyższej staranności wykonania. Nie spisujemy natomiast, żadnych umów gwarancyjnych, zamiast tego stosujemy zasadę, że nowe flagi powinny wytrzymać przynajmniej 3 miesiące i jeśli w tym czasie oberwie się jakiś karabińczyk czy rozerwie szew, flaga jest bezpłatnie naprawiana. Nie możemy natomiast gwarantować, że przez te 3 miesiące flaga będzie czysta i piękna. Wręcz przeciwnie na pewno będzie brudna, podobnie jak koszula noszona przez ten czas.
 
Ewentualna naprawa flag starszych niż 3 miesiące jest już usługa płatną.
 
Co można zrobić, aby flagi jak najdłużej nam służyły i ładnie wyglądały?
 
Przy silnym wietrze należy je zdejmować lub przynajmniej opuszczać do połowy masztu ( im wyżej tym wiatr mocniej wieje).
 
Prać flagi co 2 – 3 tygodnie brud osłabia i obciąża materiał.
 
Do prania nie używać chlorowych wybielaczy.
 
2 komplety wieszane na zmianę będą służyły dłużej i wyglądały ładniej niż jeden komplet wiszący do zdarcia.