Dane kontaktowe
Lilana Niewiadomska,
Renata Stosio S.C.
ul. Żytnia 32
01-191 Warszawa
 
Telefon: (22) 632-10-59

tel/fax (22) 631-03-57

oferta@okopowaflagi.pl

 

Godziny otwarcia: Pon.-Pt. 9:00-17:00 Sob. 9:00-13:00

W naszej ofercie między innymi: Flagi państw, godła, urny wyborcze, sukno -
Zapraszamy!

 

Flaga typu Falanga

Flaga falanga - symbol polskich nacjonalistów

Historia flagi falanga jest bogata i dość burzliwa - niektórzy nawet uważają falangę za symbol rasistowski, zupełnie nie zważając na kontekst historyczny flagi oraz momenty, kiedy pojawiała się ona w historii Polski.

 

Czym dokładnie jest flaga falanga?

Flaga falanga jest symbolem używanym przez polskich nacjonalistów. Geneza ręki z mieczem sięga XVI wieku, kiedy znak ten został umieszczony na proporcu flagi kaperskiej jeszcze za czasów panowania Zygmunta I Starego. Obecnie symbol ten przedstawiający zbrojne ramię został zaadoptowany przez Marynarkę Wojenną RP, która umieściła go na swoim proporcu. Należy wiedzieć, że ręka z mieczem jako znak nacjonalistyczny zaczęła się pojawiać z początkiem lat 30. kiedy zakazano używać symbolu rozwiązanej ponadpartyjnej organizacji politycznej o nazwie Obóz Wielkiej Polski (OWP). Ich znakiem był tzw. "mieczyk Chrobrego".

 

Obecnie flaga falanga jest oficjalnym symbolem organizacji narodowych: zarówno Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR), jak i Narodowego Odrodzenia Polski (NOP). Falanga bardzo często widoczna jest podczas różnego rodzaju marszów narodowościowych oraz manifestacji. Dumnie powiewa na wietrze przywołując na myśl proporce flagi kaperskiej.

 

Gdzie można kupić flagę falangę?

Wysokiej jakości flagi można zakupić zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych, jednak za szczególną uwagę zasługują także symbole pochodzące z Okopowej. Jako firma rodzinna działająca od 1978 roku wyróżniamy się na tle konkurencji nie tylko jakością, ale przede wszystkim rzetelnością. Zajmujemy się zarówno zleceniami dla indywidualnych klientów, jak i dla firm lub organizacji. W naszej ofercie znaleźć można nie tylko flagi różnych państw (tych z Unii Europejskiej oraz tych, które w jej skład nie wchodzą), ale również proporce, godła czy urny wyborcze.

 

Bogata oferta Artykułów Propagandowych

Nasze produkty wykonujemy w oparciu o nasze bogate doświadczenie, jakie udało nam się zdobyć w trakcie blisko 40 lat działalności na rynku. Zarówno flagi, godła, proporce czy inne elementy wykonywane są nie tylko w ogromną starannością i uwagę, ale również w oparciu o najnowsze technologie. Bardzo chętnie stosujemy aplikacje, czyli materiał wszywany w materiał, sitodruk oraz druk cyfrowy. Wyróżniamy się użyciem jedynie najwyższej jakości tkanin i materiałów o wysokiej gramaturze, dzięki czemu produkty są bardzo wytrzymałe i odporne na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych. Flagi mogą mieć dowolne wymiary, kolory oraz ciekawe, naniesione na nie wzory. Bardzo często wykonujemy flagi reklamowe oraz na zlecenie klubów piłkarskich lub innych organizacji lub przedsiębiorstw, dlatego nasza oferta jest naprawdę bogata i zróżnicowana. Nie stoimy w miejscu, lecz stawiamy na ciągły rozwój, dlatego możemy pochwalić się bardzo różnymi zleceniami, które wymagają od nas kreatywnego podejścia do tematu.


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu z nami - chętnie podejmujemy się nowych wyzwań i dbamy o to, aby klient był w 100% zadowolony z otrzymanego produktu.

 

W naszej ofercie oprócz wyżej wymienionej posiadamy także:

- flagi państwowe europy

- historyczne flagi polski

 


Zapraszamy do współpracy!